opentable.cs@gmail.com
x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

סושי (Sushi)

תאריך: 20/07/2011 13:34

קיצור תולדותיו של אחד המאכלים הפופולריים והטרנדיים של זמננו: אבותיו הקדמונים של המאכל המוכר לנו כיום הופיעו במטבח הסיני כמה מאות לפני הספירה, בדמות בשר משומר. הסושי הארכאי היה, למעשה, בשר חזיר משומר במלח. עד המאה השנייה לספירה, הפך בשר הדג למרכיב העיקרי בו, בשילוב של מלח. בתקופה זו עדיין השתמשו בבשר דג כבוש.

אולם עיקר ההתפתחות האבולוציונית של הסושי התרחשה ביפן, בה התיעוד המוקדם ביותר המוכר לנו כיום לגירסא מסויימת של המאכל היא מן המאה ה-7 לספירה. במהלך השנים עבר המאכל כמה גלגוגלים, עד שהתקבע, בסביבות המאה ה-16, בצורתו המוכרת לנו כיום- בשר דג נא המגולגל באורז.

הסושי עשה דרך ארוכה- הן גאוגרפית והן מבחינת הפופולאריות שלו. ממאכל אקזוטי לחיך המערבי, המקושר עם תרבות רחוקה ולא נודעת, הוא הפך לבן בית בתפריט שלנו. בתחילה, כאמור, זה נראה כטרנד חולף, אולם עם הזמן התברר כי מדובר בהתנחלות קבע. הסושי הוא עוד אחד מביטוייה של תרבות האוכל הגלובאלית, המעמידה זה לצד זה מאכלים כמו פלאפל, פיצה, המבורגר, וגם סושי. אפשר לגזור היקשים מן הפלורליזם הקולינרארי אל פלורליזם חברתי – או העדרו. אבל אפשר גם להתעסק במה שחשוב באמת- איפה אפשר להשיג סושי טוב

סושי כשר (Kosher sushi)
ככל מאכל שעשה עלייה מן המזרח הרחוק, הסושי הוא אשם עד שלא הוכחה חפותו וכשרותו. ביפן אכן מרבים להשתמש במוצרים לא כשרים במסגרת הכנת סושי- כמו דגים לא כשרים, פירות ים, או אצות לא כשרות. אולם אין כל בעייה להכין סושי משובח שיעמוד בכללי הכשרות ללא התפשרות על איכות. דגים כשרים מתאימים להכנת סושי, והשגחה מתאימה על אצות (במיוחד הקפדה על אי הימצאות תולעים או טפילים שונים), מבטיחה את כשרותן. בשל כך, מסעדות כשרות רבות מציעות סושי כשר המאפשר ללקוחותיהן ליהנות מסושי איכותי.

משלוחי סושי

לסושי התקבעה תדמית של מאכל אופנתי, שמומלץ לצרוך אותו באווירה טרנדית ורווית פוזה, עם תוספת של מלצרים חמוצי סבר והמולת אייפונים מהשולחנות הסמוכים. אבל האמת היא, שהמאכל טוב בדיוק באותה מידה גם בביתכם האישי. משלוחי אוכל של סושי מאפשרים ליהנות ממאכל זה, שהוא טעים כמו גם בריא, גם ללא יציאה למסעדה. סושי סמבה, לדוגמה, היא אחת מהסושיות הפופולאריות בתל אביב. המסעדה מציעה אווירת פיוז'ן אופנתית ההולמת סושי בר הנטוע בלב הלבנט, וכמו כן היא מאפשרת ללקוחותיה להזמין את תפריט המסעדה הבייתה. משלוחי אוכל מן המסעדה כוללים גם תפריט מיוחד של ארוחות עסקיות.

סושי להכנה עצמית
 בפני היצירתיים והחרוצים, תמיד קיימת גם האפוציה של הכנת סושי בבית. שלא כמצופה, לא מדובר במלאכה קשה מדי. אורז לסושי, חוץ אורז, ואצות נורי- אלו הם המרכיבים העיקריים, וכולם, בנוסף למחצלת הגלגול, הקרוייה מאקי, ניתנים לרכישה בחנויות טבע ובחלק מרשתות המזון. החלק הבעייתי מעט יותר הוא הדג- מאחר במדובר בדג נא, יש להקפיד מאוד על איכותו ועל היותו נקי מטפילים.

תגיות בעמוד:   סושי   
קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
משלוחים – הדרך הקלה לארוחה - ישנה תאורייה שגורסת שככל שגלגלי המודרנה דוהרים קדימה, כך צריך האדם לעשות פחות על מנת להשיג יותר. אמירה בעייתית במקצת, משום שמשתמע ממנה שעם השנים אנחנו עושים פחות ופחות.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור